REFABRIC

Serwis komputerów w Poznaniu

Oferujemy pomoc komputerową w zakresie serwisu laptopów, wymiany oraz naprawy poszczególnych części komputerów i akcesoriów oraz oprogramowania. Każdy pozostawiony u nas sprzęt trafia w ręce profesjonalistów, którzy sprawnie i rzetelnie dokonują napraw, stosując optymalne i korzystne rozwiązania. W serwisie komputerów Refabric w Poznaniu zajmujemy się głównie czyszczeniem układów chłodzenia, ich wymianą, montowaniem podzespołów oraz eliminacją wszelkich usterek, które mogą być wynikiem urazów mechanicznych lub błędów oprogramowania. W Refabric mogą Państwo liczyć na tani i fachowy serwis komputerowy w dogodnym miejscu w Poznaniu.

naprawa komputerów poznań

Napisz do nas:

Pogotowie komputerowe – zakres naszych prac

Laptopy często stanowią główne narzędzie naszej codziennej pracy. Wymagamy od nich stałej sprawności, szybkości, niezawodności. Nic więc dziwnego, że w przypadku, gdy każdego dnia wykonujemy swoje obowiązki właśnie na laptopie i odmówi on nam posłuszeństwa, chcemy jak najszybciej wykonać jego naprawę. Warto dodać, że przy częstym użytkowaniu poszczególne części mogą ulegać zniszczeniu. W naszym serwisie komputerów w Poznaniu zajmujemy się naprawą zarówno tych często pojawiających się usterek, jak i wymianą matrycy, płyty głównej, klawiatury oraz układów elektronicznych. Dzięki naszej pomocy możliwe jest również odzyskiwanie danych z laptopa. Zgłaszając się do Refabric nasi klienci zyskują spokój, a także pewność i profesjonalizm wykonywanych zadań w ramach naprawy komputerów.

Do naszych usług należą przede wszystkim:

 • naprawa oraz wymiana matryc,
 • naprawa oraz wymiana płyt głównych,
 • instalacja oprogramowania na komputerze,
 • regeneracja oraz czyszczenie laptopów,
 • modernizacja laptopów,
 • wymiana baterii, zawiasów, napędów oraz dysków.

Serwis laptopów w Poznaniu – co psuje się najczęściej?

Do najbardziej podstawowych oraz regularnie zgłaszanych usterek w naszym serwisie komputerów, należą:

 • Zepsuta matryca

Zniszczona, popękana matryca laptopa uniemożliwia korzystanie z urządzenia. Wtedy konieczna jest wymiana na nową. W serwisie komputerów Refabric dysponujemy matrycami każdego rozmiaru oraz rodzaju, jesteśmy w stanie dopasować je do każdego modelu komputera.

 • Przegrzewanie się komputera

Powodem nagrzewania się laptopa jest kurz osiadający na radiatorze. Konsekwencją tego jest ponadto samoistne wyłączanie się urządzenia lub brak możliwości jego włączenia. Zbity kurz może także spowodować zatarcie się wentylatora – wówczas konieczna będzie jego wymiana. W przypadku przegrzania sprzętu jest on dokładnie czyszczony, a uszkodzone elementy są wymieniane na nowe. Co ważne, naprawa komputera przebiega pod czujnym okiem naszych fachowców. Mamy odpowiednie doświadczenie, a także wiedzę, dzięki czemu klienci Refabric w Poznaniu nie muszą samodzielnie podejmować próby naprawy wymienionej usterki.

 • Zniszczone gniazdo zasilania

Nieodpowiednie użytkowanie zasilacza często doprowadza do uszkodzenia gniazda, co uniemożliwia ładowanie laptopa. Stosowanie siły, do wciśnięcia kabla, niedbałe odłączanie komputera od ładowarki, prowadzi do zniszczeń i konieczności wymiany, zazwyczaj zarówno gniazda, jak i samej ładowarki. W serwisie komputerów Refabric wielokrotnie spotykaliśmy się z wymienionymi usterkami gniazda zasilania, które skutecznie uniemożliwiały efektywne korzystanie ze sprzętu. Na szczęście, wspomniane uszkodzenia można łatwo naprawić.

 • Potrzebna instalacja systemu

W przypadku wolnego działania komputera lub zakupu laptopa bez wgranego systemun należy zainstalować nowy system operacyjny. W naszym serwisie komputerów w Poznaniu przy okazji instalacji zachowujemy istotne dane na komputerze. Oznacza to, że po odbiorze sprzętu można podjąć dalszą pracę, mając wgląd do wszystkich niezbędnych dokumentów.

 • Usterki obudowy

W serwisie komputerów Refabric w Poznaniu zajmujemy się wymianą zawiasów, ramek, klapy, obudowy. Niekiedy raptowne zamknięcie, upadek z nieznacznej wysokości wystarczą, by uszkodzić te części.

 • Zalana klawiatura

Zalanie klawiatury występuje stosunkowo często, szczególnie gdy podczas pracy przy komputerze spożywamy posiłki. W naszym serwisie znajduje się szeroka oferta klawiatur, które dobierzemy do każdego modelu laptopa. Sprawnie i szybko wymienimy uszkodzoną część, a co ważne, zadbamy o to, aby praca na nowej klawiaturze była tak samo wygodna i komfortowa jak wcześniej.

Pomoc komputerowa – kłopotliwe usterki

serwis komputerów Poznań

Naprawa komputera to zagadnienie bardzo szerokie. W Refabric nie są nam jednak straszne żadne usterki, o czym każdego dnia przekonują się kolejni klienci naszego poznańskiego serwisu. Zajmiemy się naprawą komputerów stacjonarnych, ale nie tylko. Przyjmujemy także laptopy, które wymagają bardziej skomplikowanej naprawy. Dzięki dostępności nowoczesnych sprzętów oraz narzędzi zajmujemy się likwidacją nawet kłopotliwych usterek, do których należą:

 • Zniszczona płyta główna

Zajmujemy się naprawą komputerów, w tym płyt głównych w Poznaniu oraz lutowaniem układów scalonych na płytach.

 • Zalanie komputera

Gdy laptop zostanie zalany, należy jak najszybciej wyjąć z niego baterię, odłączyć go od zasilania oraz ustawić klawiaturą do dołu, w celu wypłynięcia cieczy. Zabrania się stosowania suszarek, ponieważ delikatne elementy plastikowe są wrażliwe na gorące powietrze. Po wyschnięciu komputer należy przynieść do serwisu, ponieważ płyn mógł osadzić się na płycie, co doprowadzi do jej nieuchronnego zniszczenia.

Dlaczego warto wybrać nasz serwis komputerów?

Chociaż może się na pozór wydawać, że korzystanie z usług serwisu komputerów jest drogie, nic bardziej mylnego. Naprawa komputera w takim miejscu to oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż wykwalifikowany pracownik znacznie szybciej znajdzie przyczynę usterki, stawiając diagnozę niezbędną do dalszej naprawy, a także podejmie odpowiednie kroki w celu przywrócenia urządzenia do pełnej sprawności. Dlatego też użytkownik sprzętu nie musi niepotrzebnie wydawać pieniędzy na wymianę podzespołów, które nieprawidłowo zdiagnozował. Zwłaszcza że elementy niektórych marek nie są ze sobą kompatybilne, dlatego specjalista znacznie lepiej dopasuje wymagający wymiany element do pozostałych, aby był jak najbardziej wydajny. Warto również podkreślić, że samodzielne próby naprawy sprzętu komputerowego wykraczające poza umiejętności osoby podejmującej się takich czynności mogą skutkować uszkodzeniem innych podzespołów, co może przerodzić się w jeszcze gorszą usterkę pociągającą za sobą konieczność dłuższej naprawy, wyższe koszty jej usunięcia czy też wymiany większej ilości elementów podzespołu.

Firma Refabric od lat oferuje usługi naprawy komputerów w Poznaniu – zarówno laptopów, jak i tabletów oraz telefonów. Wieloletnie doświadczenie w serwisie oraz pozostawanie na bieżąco z aktualnościami na rynku technologii komunikacyjno-informacyjnych przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług. Zapraszamy.

Serwis laptopów – cena i lokalizacja

Nasz serwis znajduje się w sercu wielkopolski, w Poznaniu na Wildzie, przy ulicy Rolnej 41. Jesteśmy dla Państwa otwarci od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00. Ceny naszych usług są każdorazowo dostosowywane do poszczególnych zleceń – kwota końcowa zależy od użytych części wymiennych, trudności oraz złożoności naprawy. Oferujemy niskie ceny za fachowe doradztwo oraz profesjonalny serwis. Zapraszamy Państwa do kontaktu, w celu omówienia szczegółów i usterek. Zachęcamy do współpracy.

Serwis komputerów w Poznaniu - FAQ

W naszym serwisie komputerów w Poznaniu zajmujemy się naprawą laptopów, a także tabletów i iPhone’ów. Dotyczy to nie tylko częstych usterek oprogramowania, ale również wymiany uszkodzonych części i układów elektronicznych, które możemy bez problemu sprowadzić.

Najczęściej świadczone przez nas usługi dotyczą wymiany uszkodzonych części oraz układów elektronicznych, takich jak: wymiana baterii, gniazda ładowania, wyświetlacza, tylnej klapki, a także wymiana zbitej szybki czy naprawa po zalaniu. Oprócz tego specjalizujemy się w refabrykacji, czyli przywracaniu stanu fabrycznego urządzenia. Zajmujemy się też naprawą matryc, wymianą zawiasów, napędów, dysków, wymianą i naprawą płyt głównych, a także modernizacją laptopów. W zakres naprawy komputerów w Poznaniu w naszym wykonaniu wchodzi również instalacja oprogramowania na komputerze oraz regeneracja i czyszczenie laptopów.

W zależności od rodzaju usterki oraz ilości aktualnie naprawianego sprzętu czas ten może być różny. W przypadku wymiany części znaczenie ma fakt, czy posiadamy na stanie dany element – w przypadku jego braku czas może wydłużyć się do momentu, kiedy zamówimy daną część oraz dotrze ona do naszego serwisu komputerowego. Proste usterki oraz wymiany uszkodzonych elementów robimy „od ręki”. Oczywiście, jako profesjonaliści dokładamy starań, aby czas oczekiwania na realizację usługi był możliwie jak najkrótszy.