REFABRIC

Serwis laptopów Poznań

Oferujemy pomoc komputerową w zakresie serwisu laptopów, wymiany oraz naprawy poszczególnych części i akcesoriów oraz oprogramowania. Każdy pozostawiony u nas sprzęt trafia w ręce profesjonalistów, którzy sprawnie i rzetelnie dokonują napraw, stosując optymalne i korzystne rozwiązania. Zajmujemy się głównie czyszczeniem układów chłodzenia, ich wymianą, montowaniem podzespołów oraz eliminacją wszelkich usterek, które mogą być wynikiem urazów mechanicznych lub błędów oprogramowania. W Refabric mogą Państwo liczyć na tani i fachowy serwis komputerowy w dogodnym miejscu w Poznaniu.

Pogotowie komputerowe – zakres naszych prac

Laptopy często stanowią główne narzędzie naszej codziennej pracy. Wymagamy od nich stałej sprawności, szybkości, niezawodności. Przy częstym użytkowaniu poszczególne części mogą ulegać zniszczeniu. W naszym serwisie zajmujemy się naprawą zarówno tych często pojawiających się usterek, jak i wymianą matrycy, płyty głównej, klawiatury oraz układów elektronicznych. Dzięki naszej pomocy możliwe jest również odzyskiwanie danych z laptopa. Do naszych usług należą przede wszystkim:

 • naprawa oraz wymiana matryc,
 • naprawa oraz wymiana płyt głównych,
 • instalacja oprogramowania na komputerze,
 • regeneracja oraz czyszczenie laptopów,
 • modernizacja laptopów,
 • wymiana baterii, zawiasów, napędów oraz dysków.

Serwis laptopów w Poznaniu – co psuje się najczęściej?

Do najbardziej podstawowych oraz regularnie zgłaszanych usterek, należą:

 • Zepsuta matryca

Zniszczona, popękana matryca laptopa uniemożliwia korzystanie z urządzenia. Wtedy konieczna jest wymiana na nową. Dysponujemy matrycami każdego rozmiaru oraz rodzaju, jesteśmy w stanie dopasować je do każdego modelu komputera.

 • Przegrzewanie się komputera

Powodem nagrzewania się laptopa jest kurz osiadający na radiatorze. Konsekwencją tego jest ponadto samoistne wyłączanie się urządzenia lub brak możliwości jego włączenia. Zbity kurz może także spowodować zatarcie się wentylatora – wówczas konieczna będzie jego wymiana. W przypadku przegrzania sprzętu jest on dokładnie czyszczony, a uszkodzone elementy są wymieniane na nowe.

 • Zniszczone gniazdo zasilania

Nieodpowiednie użytkowanie zasilacza często doprowadza do uszkodzenia gniazda, co uniemożliwia ładowanie laptopa. Stosowanie siły, do wciśnięcia kabla, niedbałe odłączanie komputera od ładowarki, prowadzi do zniszczeń i konieczności wymiany, zazwyczaj zarówno gniazda, jak i samej ładowarki.

 • Potrzebna instalacja systemu

W przypadku wolnego działania komputera lub zakupu laptopa bez wgranego systemun należy zainstalować nowy system operacyjny. W naszym serwisie w Poznaniu przy okazji instalacji zachowujemy istotne dane na komputerze.

 • Usterki obudowy

W Refabric zajmujemy się wymianą zawiasów, ramek, klapy, obudowy. Niekiedy raptowne zamknięcie, upadek z nieznacznej wysokości wystarczą, by uszkodzić te części.

 • Zalana klawiatura

Zalanie klawiatury występuje stosunkowo często, szczególnie gdy podczas pracy przy komputerze spożywamy posiłki. W naszym serwisie znajduje się szeroka oferta klawiatur, które dobierzemy do każdego modelu laptopa.

Pomoc komputerowa – kłopotliwe usterki

Przyjmujemy także laptopy, które wymagają bardziej skomplikowanej naprawy. Dzięki dostępności nowoczesnych sprzętów oraz narzędzi zajmujemy się likwidacją nawet kłopotliwych usterek, do których należą:

 • Zniszczona płyta główna

Zajmujemy się naprawą płyt głównych w Poznaniu oraz lutowaniem układów scalonych na płytach.

 • Zalanie komputera

Gdy laptop zostanie zalany, należy jak najszybciej wyjąć z niego baterię, odłączyć go od zasilania oraz ustawić klawiaturą do dołu, w celu wypłynięcia cieczy. Zabrania się stosowania suszarek, ponieważ delikatne elementy plastikowe są wrażliwe na gorące powietrze. Po wyschnięciu komputer należy przynieść do serwisu, ponieważ płyn mógł osadzić się na płycie, co doprowadzi do jej nieuchronnego zniszczenia.

Serwis laptopów – cena i lokalizacja

Nasz serwis znajduje się w sercu wielkopolski, w Poznaniu na Wildzie, przy ulicy Rolnej 41. Jesteśmy dla Państwa otwarci od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00. Ceny naszych usług są każdorazowo dostosowywane do poszczególnych zleceń – kwota końcowa zależy od użytych części wymiennych, trudności oraz złożoności naprawy. Oferujemy niskie ceny za fachowe doradztwo oraz profesjonalny serwis. Zapraszamy Państwa do kontaktu, w celu omówienia szczegółów i usterek. Zachęcamy do współpracy.

Napisz do nas: